SIMSKY

Tipy a triky pro šťastný život v The Sims 2


O stárnutí v The Sims 2

Určitě víte, že vaši miláčci v The Sims 2 postupně stárnou, tedy procházejí životem od narození až ke smrti. Jejich stárnutí však můžete ovlivnit při plnění jejich aspirace (životního přání) - při získání určitého počtu bodů se vám ve hře zpřístupní Elixír života.

Pokud se váš dospělý Sim elixíru napije a má zlatou či platinovou aspiraci (ukazatel aspirace je žlutý nebo bílý), omládne o 3 dny. Ovšem pozor - pokud je ukazatel aspirace na nižší než zlaté úrovni, váš Sim naopak o 3 dny zestárne. Také elixír nepoužívejte u těhotných Simek - změnou počtu dnů by došlo ke zmatení hry a vaše Simka by vůbec nemusela porodit.

Pokud máte datadisk Mazlíčci (Pets), můžete k podobnému účelu jako elixír u Simíků pro vaše zvířátka použít Misku života.

Pokud nechcete, aby vaši Simsáci stárnuli - tedy aby např. děti byly pořád dětmi, můžete si pomoci cheatem (podvůdkem, který do hry přidali její autoři). Ve hře stiskněte Ctrl + Shift + C - objeví se vám řádek na zadávání tajných kódů. Do něj zadejte aging off a stiskněte Enter - všichni Simové z vaší rodinky od této chvíle nebudou stárnout :o). Cheat není nutné zadávat znovu při každém spuštění daného pozemku.

Pokud chcete zrušit účinek tohoto cheatu - tedy aby vaši Sims zase normálně stárnuli, stiskněte Ctrl + Shift + C a zadejte aging on - od této chvíle věk Simíků v dané rodince opět pomalu poroste.

V datadisku Mazlíčci (Pets) můžete použít cheat boolprop DisablePuppyKittenAging true - tak vypnete i stárnutí vašich štěňátek a koťátek. Pomocí kódu boolprop DisablePuppyKittenAging false stárnutí vašich zvířátek zase zapnete. Kódy se opět zadávají do řádku, který se zobrazí po stisku Ctrl + Shift + C.


Kolik dnů prožijí Simíci ve kterém období života ?

Luisa to pro vás sepsala:

Mimino - 3 dny
Batole - 4 dny
Dítě - 8 dnů
Teenager - 15 dnů
Mladý dospělý - 4 roky vysoké školy = 8 semestrů = 3 dny každý + 3 dny (pokud máte datadisk Univerzita)
Dospělý - 29 dnů
Starý - 9 až 31 dnů (počet dnů záleží na aspiraci, které Sim dosáhnul jako dospělý)


Jak zabránit podchlazení a přehřátí Simíků v TS2 Roční období ?

Jistě jste při hraní datadisku Roční období (Seasons) objevili novou ikonku - Teploměr.

Luisa vám nyní poradí, co dělat, aby vašim Simíkům nebylo velké teplo či zima.

Kupříkladu je možné mít vždy někde po ruce odšťavňovač s připravenými plody (viz náš Průvodce zahradničením). Tahle možnost je ale občas docela nákladná, a někdy je to zbytečné. Takovou univerzální možností je bazén. Moji Simíci se v něm v zimě koupou, a jelikož jsou bazény vyhřívané, hned jim bude tepleji. V létě si do něj zase zpocení Simíci mohou hupsnout a zchladit se.

Pokud je vaše simí rodinka vyčerpaná a zmrzlá po odpoledním stavění sněhuláků a dělání andělíčků, můžete si uvařit kakao nebo kávu (Režim nákupu / Spotřebiče / Malé spotřebiče). Taktéž si ti starší mohou skočit do výřivky. Tato možnost ale není doporučovaná, protože se zase snadno přehřejí, a podle jiných zdrojů mohou i začít hořet a při bouřce do nich snadno uhodí blesk.

Důležité je také vhodné oblečení. Je jasné, že pokud v létě bude Simík ve svetru a neprodyšných džínách, přehřeje se snadněji než v plavkách a naopak, když bude ve sněhu běhat v plavkách, dříve zmrzne. Při některých aktivitách ale Simík začne zpravidla mrznout / blouznit horkem (stavění sněhuláků / lenošení na lehátku).

Pokud je teploměr teprve o stupínek níže / výše, lze tomu nejhoršímu ještě zabránit. Stačí Simíka uklidit někam dovnitř, dát ho prospat nebo mu napustit horkou vanu / dát mu napít. Pokud se ale nechcete vzdát zimních / letních aktivit, stačí výše zmíněný bazén, je to možná rychlejší. Simík se dá zachránit, i když už má teploměr na minimu / maximu, akorát už to déle trvá a potřebujete k tomu i jiného Simíka.

Možná jste si také všimli, že při posilování na strojích je Simík raz dva rudý a omdlévá ;o). Zabránit tomu nejde. Jak tedy trénovat fyzičku? Vyplatí se investovat do pořád opěvovaného bazénu ;o).

Hodně štěstí při hře :o)

Publikování našich návodů na jiných webech, egroups či fórech není povoleno.


Simsky - návody - (C) 2007 Dave Luv + Luisa web: Simsky e-mail: Simsky(a)seznam.cz